מדוע ילדים רוצים לחגוג במועדון בר מצווה

ילדים הם עם תחרותי וידוע שהם נוהגים לערוך השוואות בינם ולבין עצמם. בגיל הגן והינקות ההשוואות הללו קשורות בדרך כלל בצעצועים, ובגיל ההתבגרות לעומת זאת הן עוסקות בבגדים.

ההשוואות הללו הולכות ופוחתות ככך שמבשיל גיל ההתבגרות ועם התפתחות תקינה של הנער המתבגר.

 

אחד השיאים של גיל התבגרות, הוא גיל בר המצווה. גיל בר המצווה בעבר נחשב לשלב המוקדם ביותר של גיל ההתבגרות, אולם פני הדור השתנו וכיום גיל בר המצווה הוא אחד השיאים של תקופת ההתבגרות.

 

מה החשיבות?

 

בתור שכזו רבות ההשוואות בין המתבגרים ובין עצמם ובכך עוסק המאמר הבא. אם נחשוב על גיל בר המצווה כעל חלק מגיל ההתבגרות נבין טוב יותר מדוע ילדים רוצים לחגוג בתוך מועדון לבר מצווה וכל מה שנלווה לו הוא כה חשוב לנער המתבגר הטרי.

בגיל בר המצווה חווה הנער שינויים הורמונליים, רגשיים ותפיסתיים ומסיבת בר המצווה נחשבת לאחד העוגנים שמחברים אותו למעמד, סטטוס חברתי ומשום כך משפיעה על מיקומו במארג החברתי.

 

השיוך החברתי, בר המצווה ומה שביניהם

 

בתקופה זו השיוך החברתי תופס מקום של כבוד, לעתים על חשבון השיוך המשפחתי ולכן כה חשוב לנערים צעירים לקבל את מסיבת בר המצווה למהדרין, כלומר במועדון נוצץ.

 

תחילת גיל ההתבגרות מסמלת עבור בר המצווה לא רק את קבלת עול המצוות, אלא גם את הריחוק מהוריו ואת טקס הפרידה מהתא המשפחתי והיציאה אל העולם.

 

נכון שאין הכוונה לעזיבה פיזית של הבית, אולם לראשונה מבקש הנער לחתור לעבר עצמאות, דרך השיוך החברתי הכה חשוב.

 

מסע לדיאלוג עם הילד

 

משום כך חשוב לאפשר לילד לחגוג את טקס בר המצווה על פי תפיסתו, עם מעורבות שלנו ההורים. אין סיבה לכפות את הרצונות שלנו על הילד, אלא דווקא להפוך את מסע ההכנה של הטקס לדיאלוג פורה.

 

בדרך לבגרות רוחנית,רגשית וקוגניטיבית למדו את הילד שיעור על משא ומתן, קבלת החלטות ותהליך של פשרה כאשר תאפשרו לו לבצע תהליך של בחירה בהתאם לנסיבות הקיימות.

 

הציבו גבולות ברורים, ובתוכם אפשרו לו לקבל את ההחלטות על פי השקפת עולמו.

מומלץ לייעץ, לכוון ולסייע, ובאותה נשימה להימנע מכפיה והחלטות חד צדדיות, אלא אם כן מדובר בנושא שהוא קו אדום מבחינתכם.

מדוע ילדים נמשכים לחגוג במועדון בר מצווה

 האנגר לאירועים במתחם תחנת הרכבת

 האנגר לאירועים במתחם תחנת הרכבת

053-934-5181​

053-934-5181​